Prezentacja "Node.js: develop & deploy"

Tym razem chciałbym dokonać straszliwej i nieprzyzwoitej autoreklamy i zaprosić wszystkich zainteresowanych na najbliższe spotkanie Meet.js w Gdańsku, gdzie poprowadzę prelekcję na temat Node.js i tego, co trzeba wiedzieć, by zacząć tworzyć aplikacje webowe w JavaScripcie.

Spotkanie odbędzie się 15 czerwca w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Prelekcja zatytułowana jest „Node.js: develop & deploy” i jest wprowadzeniem do zagadnienia aplikacji webowych w Node.js. Opowiem pokrótce o tym, jak wygląda architektura aplikacji webowej w Node.js i jakich frameworków można użyć, by tę architekturę ulepszyć. Będą dwa słowa na temat trzech wcieleń debuggera dla Node.js, będzie również co nieco o tym, jak zdeployować aplikację na serwer i jak nakłonić ją do współpracy np. po restarcie serwera. Szczegóły na wydarzeniu na Facebooku. Po spotkaniu zaktualizuję też niniejszy wpis i dodam link do slajdów z mojej prezentacji. [EDIT] Prezentację można obejrzeć tutaj, a slajdy do niej są dostępne tutaj.

A jeśli ktoś jest zainteresowany zagadnieniami związanymi z chmurą obliczeniową, to dzień później, 16 czerwca, zapraszam do pubu Polufka w Gdańsku przy ul. Leczkowa 18 (Wrzeszcz). Odbędzie się tam drugie spotkanie 3Cloud, gdzie można będzie posłuchać o ciekawych rzeczach związanych z usługami AWS i nie tylko. Szczegóły ponownie na wydarzeniu na Facebooku.


Napisz komentarz


Szukaj wpisów


Chmura tagów